Recyklační poplatek

Recyklační poplatek

Cena výrobků uvedená na eshopu je uváděna bez DPH a recyklačního poplatku. Cena včetně DPH a jiných poplatků (mj. i recyklační poplatek) spojených s nákupem na našem eshopu bude vypočítána až v „Pokladně“ při dokončování objednávky. Zároveň i na prodejním dokladu bude cena rozepsána dle položek, které „Cena celkem“ obsahuje.

Zákon č. 542/2020 Sb., o výrobcích s ukončenou životností, konkrétně § 73, jehož novela vešla v platnost 1. ledna 2021 udává povinnost výrobcům elektrozařízení, výrobcům pneumatik, distributorům a posledním prodejcům uvádět náklady na zpětný odběr, zpracování, využití a odstranění výrobku s ukončenou životností, tedy tzv. recyklační poplatky.

Naše společnost, jakožto výrobce a prodejce se řídí tímto ustanovením a na vydaných fakturách bude u každého z výrobků nově oddělena položka s výší recyklačního poplatku. V „Pokladně“ bude výše recyklačního poplatku uvedena kumulativně za celou objednávku. Recyklační poplatek je uváděn bez DPH a jeho výši můžete zjistit v tabulce níže.

ZbožíPoplatky
malý domovní ventilátor1,00 Kč za kus
zvonky a soumrakové spínače1,00 Kč za kus
náhradní elektronika, trafo, regulátor1,00 Kč za kus
žárovková svítidla1,00 Kč za kus
LED zdroj svítidel7,00 Kč za kus
čidla svítidel (PIR, HF, …)8,40 Kč za kus
velký průmyslový ventilátor12,00 Kč za kus

V případě, kdy svítidlo disponuje LED zdrojem a zároveň čidlem, recyklační poplatek se sčítá.

X